KRONOLOJİ

1982 Burçsan Lastik : Hüseyin ESEN tarafından şahıs firması olarak Otomobil ön takım salıncak burçları ve otomobil cam, kapı, bagaj sızdırmazlık profili imalatı için 80 m²’lik küçük bir atölyede faaliyete başlamıştır.

1986 Burçsan Lastik : 200 m² bir atölyeye geçerek faaliyet alanını otomobil cam , kapı ve bagaj sızdırmazlık profilleri alanına yönlendirmiştir.

1991 Burçsan Lastik : PVC profil ürün gamını bünyesine dahil ederek 410 m²’lik kendi tesisine geçmiştir.

1995 Burçsan Lastik : BURÇSAN LASTİK SÜNGER SANAYİ LTD.ŞTİ. olarak kurumsallaşmıştır.

1997 Burçsan Lastik : Türkiye’de ilk yerli EPDM profil pişirme hattı olan kuru hava tünelini üretmiştir.

2004 Burçsan Lastik : Kestel 2. Sanayi Bölgesin de 5 000 m² kapalı alana sahip tesisine taşınmıştır. Bünyesine test laboratuvarınıda dahil etmiştir.

2008 Burçsan Lastik : Flok kaplama hattını devreye almıştır.

2010 Burçsan Lastik : Kapalı alan üretim tesisini 5 000 m²’den 10 000 m² ye çıkartmıştır.

2012 Burçsan Lastik : Plastik ve Kauçuk sızdırmazlık profillerinde farklı sertliklerde Coextrüzyon ve Rigid PVC profil üretimine başlamıştır.

2015 Burçsan Lastik : PVC ve EPDM şekillendirme hatları olan extrüder makinalarını kendi bünyesinde üretmeye başlamıştır.

2016 Burçsan Lastik : Metal Takviyeli profil hattı kurarak Saçlı geçme profil üretimine başlamış ve Hamur hane bölümünde tam otomatik yükleme sistemine geçilmiştir.

2017 Burçsan Lastik : Metal Takviyeli profil hattı ile Saçlı geçme yapıştırma Sünger profil üretimine başlamış ayrıca EPDM extrüzyon hatlarına tam otomatik sonsuz metre besleme sistemine geçiş yapmıştır.

2018 Burçsan Lastik : 500 mm genişliğinde renkli EPDM sünger hattını devreye almıştır. 35. Yılı aşan bilgi birikimi ve deneyimini teknoloji ile harmanlanması sonucunda aylık 250 ton EPDM Kauçuk ve 100 ton Plastik hammadde işleme kapasitesi ile Türkiye’nin lider üreticilerinden biri haline gelmiştir.

Burçsan Lastik bir aile şirketi olmakla beraber Eğitim, Ar-Ge, Çevre hassasiyeti, Kurumsal yönetim sistemi ve otomasyon konularına da hassasiyetle uygulamakta ve ürünlerini TS 4709 ISO 9001 : 2015 standartlarına uygun olarak üreterek müşterilerine sunmaktadır.

Müşteri memnuniyetini esas kabul ederek, kaliteyi üretirken sağlamak, çalışma prensibini ilke edinmiştir.

Gelişen teknolojisiyle müşteri beklentilerine 10 000’den fazla ürün ile cevap veren firmamız , ürün olarak EPDM, NR, NBR, SBR, CR, VMQ kauçuk türlerinin yanı sıra PVC, TPV, TPE, TPU, TPO, SEBS, PE ham maddeler ile tek ve çift kompenant olarak ürün yelpazesini her geçen gün arttırmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı pazarda bir çok firmanın tedarikçisi konumunda olup ROSH ve REACH Avrupa normlarında üretim yaparak müşterilerinin beklentilerine cevap vermektedir.

Konusunda uzman genç ve dinamik kadrosuyla güvenilir imalatçı , rekabetçi, fiyat, zamanında ve istenen miktarda teslim prensibi ile hareket ederek siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.

Kalite politikamızın ana öğeleri ve vazgeçilmez koşulları şunlardır;

*Kalite Yönetim Sistemi gereklerine uyarak üretim yapmak ve Sistemimizin etkinliğini sürekli iyileştirmek,

*Ürün ve hizmetlerimizin kalitesini etkileyen tüm süreçleri, risk temelli düşünce ve çalışanlarımızın katılımıyla Sürekli İyileştirmek,

*Çalışanların Motivasyonunu sağlamak ve “Sürekli Eğitim” yoluyla bireysel gelişimlerine katkıda bulunmak,

*Tedarikçilerimiz ile karşılıklı İşbirliği ve Güven içerisinde çalışarak verimliliğimizi artırmak,

*Üretim alanımızda yaratıcılığımız ve gerekli iyileştirmelerimizle kauçuk ve plastik profil parçalar pazarında en iyiler arasında yer almak.

*Kalite politikasında standart gerekliliklerinin sağlanması, uluslararası standartlar ve müşteri şartnamelerine uyumlu çalışmak.

KALİTE TAAHHÜDÜMÜZ

Kuruluşumuzda ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sisteminin şartlarına uymayı ve etkinliğinin sürekli iyileştirilmesini sağlayacak çalışmaları yapmayı taahhüt ederiz.

Burçsan Lastik Günümüzde 300 üzeri yerli ve Romanya, İsviçre, İran, Rusya, Almanya, Rusya, Ukrayna, Cezayir, Irak Usa, Mısır, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, İsrail v.b. ülkelerde 20 üzeri yabancı firmalara hizmet vermektedir.